دانلود پايان نامه تحليل ديناميكي غير خطي سكو هاي ثابت فلزي دريائي با استفاده از المان اليافي
۲۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۰۶:۰۲| بازدید: | نویسنده مهندس مهدوي | نظرات (0)

دانلود پايان نامه تحليل ديناميكي غير خطي سكو هاي ثابت فلزي دريائي با استفاده از المان اليافي

دراين پايان نامه تحليل ديناميكي غير خطي سكو هاي ثابت فلزي دريائي با استفاده از المان اليافي صورت گرفته است


مشخصات فايل

تعداد صفحات 233
حجم 6 كيلوبايت
فرمت فايل اصلي pdf
دسته بندي مهندسي عمران


توضيحات كامل

دانلود پايان نامه كارشناسي ارشد مهندسي سازه

تحليل ديناميكي غير خطي سكو هاي ثابت فلزي دريائي با استفاده از المان اليافي

 
چكيده:
دراين پايان نامه براي بيان مدل رفتاري هردوي اعضاي قاب و مهاربندي درسكوهاي ثابت فلزي دريايي در محدوده غيرخطي ازالمان تيرستون پس كمانشي اليافي استفاده گرديده است .المان فوق با انجام تغييرات يك المان موجود در برنامه ‏‎DRAIN-3DX‎‏ به برنامه ‏‎‎‏DRAIN-3DX‎‏ اضافه گرديده است . المان تيرستون پس كمانشي اليافي براي تعداد زيادي از اعضاي قاب ومهاربندي به صورت منفرد تحت بارگذاري هاي مختلف مورد استفاده قرار گرفته و نتايح آن با مشاهدات تجربي و نتايج ساير روشهاي تحليلي مقايسه گرديده است .
 
المان مورد استفاده براي اعضاي منفرد در محدوده ارتجاعي و غيرارتجاعي داراي دقت مناسب بوده و نتايج آن در مقايسه با ساير روشهاي تحليلي كه از پيچيدگي و محدوديت بيشتر برخوردار مي باشند داراي دقت خوب مي باشد همچنين مدل مورد نظر براي دوسكوي ثابت فلزي دريايي كه تحت بارگذاري تغيير مكان رفت و برگشتي سطح عرضه دردانشگاه بركلي كاليفرنيا تست شده است مورد استفاده گرديد و نتايج آن با نتايج ساير روشهاي تحليلي و مشاهدات آزمايشگاهي مقايسه گرديده است . 
 
 
 
كلمات كليدي:

عضو مهاربندي و قاب

تحليل ديناميكي غير خطي

سكوهاي ثابت فلزي دريايي

المان تيرستون پس كمانشي اليافي

 
 
مقدمه:
سكوهاي دريايي براي مقاصد مختلف نفتي مورد استفاده قرار مي گيرند . بسياري از اين سكوها كه در سالهاي قبل بر اساس آيين نامه هاي زمان خود طراحي، ساخته و نصب شده اند، مي بايست مورد ارزيابي و كنترل مجدد قرار گيرند. آيين نامه هاي طراحي سكوهاي دريايي نيز مشابه ساير آيين نامه هاي طراحي سازه ها، مرتباً تغيير يافته و با توجه به تحقيقات صورت گرفته شرايط جديدي را براي طراحي اين سازه ها ارائه داده اند. همچنين به منظور ارزيابي سكوهاي موجود نيز، ضوابط مربوطه ارائه گرديده است.
 
با توجه به اهميت سكوهاي دريايي، مي بايست ارزيابي رفتار آنها تحت اثر شرايط مختلف بارگذاريهاي محيطي صورت گيرد. جهت تحليل سكوهاي ثابت فلزي دريايي تحت اثر حركات شديد زمين، از يك روش ساده استفاده شده است. در اين روش، سازه بصورت ساده شده مدل سازي مي گردد، بصورتيكه مشخصه هاي ديناميكي مدل ساده شده با مشخصه هاي ديناميكي سازه اصلي داراي تطابق نسبتاً خوب مي باشد. سپس با استفاده از حل معادله موج و بدست آوردن مقدار حداكثر نيروهاي ناشي از امواج، تحليل سازه در مقابل بار امواج صورت مي گيرد و نيروها و تغيير مكانها در نقاط مختلف محاسبه مي گردد با استفاده از اين روش كه نسبتاً سريع بوده و داراي دقت مناسب مي باشد، مي توان وضعيت سكوهاي مختلف يك حوزه نفتي را بررسي نمود و آنها را جهت انجام مطالعات جامع تر و دقيقتر، به لحاظ رفتار در مقابل بارگذاري امواج رده بندي نمود. 
 
 
 
 
فهرست مطالب

فصل اول:آشنايي با سكوهاي ثابت فلزي دريايي

فصل دوم:اثر غير خطي در سازه ها و بررسي رفتاري مدلهاي اعضا

فصل سوم:المان تير ستون پس كمانشي اليافي

فصل چهارم:تحليل منفرد اعضا المان تير ستون پس كمانشي اليافي

فصل پنجم:تحليل سكوهاي ثابت فلزي دريايي تحت اثر اثر بارهاي ايستاتيكي سطح غير خطي

فصل ششم:تحليل سكوهاي ثابت فلزي دريايي نمونه با استفاده از المان تير ستون پس كمانشي اليافي

فصل هفتم:نتيجه گيري و پيشنهادات
 
 
 
 


توضيحات بيشتر و دانلودصدور پيش فاكتور، پرداخت آنلاين و دانلود

برچسب‌ها: دانلود پايان نامه تحليل ديناميكي غير خطي سكو هاي ثابت فلزي دريائي با استفاده از المان اليافي،

پاورپوينت فرانچايز (فرانشيز)
۲۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۹:۴۸| بازدید: | نویسنده مهندس مهدوي | نظرات (0)
پاورپوينت فرانچايز (فرانشيز)

دانلود پاورپوينت با موضوع فرانچايز (فرانشيز)، در قالب ppt و در 40 اسلايد، قابل ويرايش، شامل مقدمه، تعريف فرانچايز، برخي از مسئوليت هاي اعمال شده از سوي فرانچايز دهنده، انواع فرانچايز به اعتبار موضوع آن، خريد يك فرانچايز، مزايا و مسئوليت هاي مالك حق فرانچايز، برخي از هزينه هايي كه در استفاده از حق فرانچايز، فرانچايز گيرنده ممكن است با آنها روبه رو

دانلود پاورپوينت فرانچايز (فرانشيز)

پاورپوينت فرانچايز فرانشيز پاورپوينت فرانشيز تعريف فرانچايز انواع فرانچايز خريد يك فرانچايز مزايا و مسئوليت هاي مالك حق فرانچايز معيارهاي انتخاب يك فرانچايز يافتن فرصت مناسب فرانچايزي مشاوره براي توسعه و نگهداري فرانچايز فرانچايز در ايران سئوالات متداول در زمينه فرانچايز يك فرانچايز چقدر هزينه دارد
دسته بندي مديريت
فرمت فايل ppt
حجم فايل 699 كيلو بايت
تعداد صفحات فايل 40

دانلود پاورپوينت با موضوع فرانچايز (فرانشيز)، در قالب ppt و در 40 اسلايد، قابل ويرايش، شامل:

 

مقدمه

تعريف فرانچايز

برخي از مسئوليت هاي اعمال شده از سوي فرانچايز دهنده

انواع فرانچايز به اعتبار موضوع آن

خريد يك فرانچايز

مزايا و مسئوليت هاي مالك حق فرانچايز

برخي از هزينه هايي كه در استفاده از حق فرانچايز،  فرانچايز گيرنده ممكن است با آنها روبه رو شود

كارهايي كه فرانچايز گيرنده قبل از انتخاب فرانچايز بايد انجام دهد

معيارهاي انتخاب يك فرانچايز

يافتن فرصت مناسب فرانچايزي

مشاوره براي توسعه و نگهداري فرانچايز

فرانچايز در ايران

سئوالات متداول در زمينه فرانچايز

يك فرانچايز چقدر هزينه دارد ؟

آيا كسب وكارهاي فرانچايز گيرنده مي تواند شركائي هم داشته باشد ؟

آيا مي توان بيشتر از يك فرانچايز داشت ؟

پنج دليل براي آنكه فرانچايز نگيريم

 

قسمتي از متن:

يكي از برترين اختراعات تجارت، فرانچايز (Franchise) است. فرانچايز را نخستين بار فردي به نام سينگر (Singer) در سال 1850 ارائه داده است. سينگر هماني است كه بسياري از ايرانيان با چرخ‌هاي خياطي آن آشنايي دارند. اما مهم‌تر از محصولات او و شركت‌اش مفهومي اساسي است كه در سال 1850 به دنيا آمده است.

 اما اين فرانچايز چيست كه اين‌قدر مهم است؟ در فرهنگ پنج جلدي انگليسي به فارسي آريان‌پور كاربرد اين واژه در تجارت به معناي «حق انحصاري» ترجمه شده است.

 فرانچايز وسيله اي براي انجام كسب و كار مي باشد. فرانچايز يك روش و يك ابزار بازاريابي براي شركت هاست كه از طريق ان مي توانند سهم بازار خود را به سرعت و با صرف هزينه كمترتوسعه دهند.

وزارت بازرگاني آمريكا فرانچايز را اين‌گونه تعريف كرده است: فرانچايز راهي براي انجام كسب و كار است كه در آن فرانچايز گيرنده اين حق را بدست آورده است كه براي ارائه كالا يا خدمات و توزيع محصولات، تحت مدل بازاريابي فرانچايز دهنده عمل نمايد. فرانچايز دهنده به فرانچايز گيرنده حق استفاده از علامت تجاري، نام و تبليغات خود را مي‌دهد.

 

توضيحات:

اين فايل شامل پاورپوينتي با موضوع " فرانچايز (فرانشيز)"  مي باشد كه در حجم 40 اسلايد، همراه با تصاوير و توضيحات كامل تهيه شده است كه مي تواند توسط دانشجويان به عنوان ارائه كلاسي مورد استفاده قرار گيرد.

پاورپوينت تهيه شده بسيار كامل و قابل ويرايش بوده و در تهيه آن، كليه اصول و علائم نگارشي و چيدمان جمله بندي رعايت شده و به راحتي و به دلخواه مي توان قالب آن را تغيير داد.

دانلود پاورپوينت فرانچايز (فرانشيز)

برچسب‌ها: پاورپوينت فرانچايز (فرانشيز)،

پكيج (پروتكل) درمان شناختي رفتاري براي اختلال اضطراب اجتماعي (فوبي اجتماعي)
۲۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۹:۰۷| بازدید: | نویسنده مهندس مهدوي | نظرات (0)

پكيج (پروتكل) درمان شناختي رفتاري براي اختلال اضطراب اجتماعي (فوبي اجتماعي)

پكيج (پروتكل) درمان شناختي رفتاري براي اختلال اضطراب اجتماعي (فوبي اجتماعي) در 54 صفحه فارسي در قالب فايل ورد قابل ويرايش


مشخصات فايل

تعداد صفحات 54
حجم 83 كيلوبايت
فرمت فايل اصلي doc
دسته بندي پكيج هاي درماني روانشناسي


توضيحات كامل

پكيج (پروتكل) درمان شناختي رفتاري براي اختلال اضطراب اجتماعي (فوبي اجتماعي) در 54 صفحه فارسي در قالب فايل ورد قابل ويرايش

 

توضيحات ابتدائي

آماده شده در 6 جلسه درماني

بصورت آموزش گروهي و فردي و داراي توضيحات كامل هر جلسه

54 صفحه ورد (53 صفحه مطلب و 1 صفحه منابع)

قابل ويرايش با فونت B lotus سايز 14 و فاصله خطوط 1.5

داراي رفرنس معتبر و به شيوه APA

 

توجه : متن جلسات داخل فايل دقيقا به همين شكلي است كه در توضيحات پايين آمده است. چنانچه اينجا شرح خاصي براي جلسه نميبينيد، داخل فايل نيز به همين صورت است. چنانچه شرح جلسه اينجا آورده شده باشد، يعني فايل دريافتي نيز حاوي شرح جلسات است.

 

فهرست مطالب

جلسه اول- ارزيابي و آموزش رواني

جلسه دوم - آرام سازي

جلسه سوم - بازسازي شناختي (۱)

جلسه چهارم - بازسازي شناختي (۲)

جلسه پنجم- مواجهه

جلسه ششم - مواجهه و بازسازي شناختي

پيوست

كار برگ تشخيص موقعيت هاي اضطراب زا و اجزاء اضطراب

كار برگ پايش افكار اتوماتيك

كاربرگ مقابله با افكار خود آيند

كاربرگ بازسازي شناختي

كاربرگ فهرست موقعيت هاي شايع اضطراب اجتماعي

كار برگ افكار اتوماتيك در مورد درمان

برگه اطلاعات تحريف هاي شناختي

كاربرگ درجه بندي موقعيت ها

كاربرگ پايش افكار اتوماتيك

منابع

 

نمونه اي از جلسات كه در اين پروتكل وجود دارد

جلسه اول- ارزيابي و آموزش رواني

اهداف:

1. ايجاد ارتباط

۲. ارزيابي اضطراب اجتماعي

٣. آموزش رواني

وسايل مورد نياز:

۱. پرسشنامه مختصر اضطراب اجتماعي

۲. راهنماي مداخله مختصر در اضطراب اجتماعي

مروري بر جلسه

هدف از اين جلسه، برقراري ارتباط درماني با مراجع است تا اضطراب كمتري را در جلسه تجربه كند و بتواند با درمانگر مشاركت و همكاري داشته باشد. در وهله دوم، ارزيابي مختصري از اضطراب اجتماعي بيمار به عمل مي آيد تا براساس آن مداخلات درماني با وضعيت وي تناسب بيشتري داشته باشد. و در نهايت، اطلاعات پايه اي در مورد اين اختلال و علل و درمان آن در اختيار بيمار قرار داده مي شود.

1. معرفي موضوع جلسه و ايجاد ارتباط

اهداف جلسه را براي بيمار توضيح داده و براي اينكه بتواند احساس راحتي بيشتري در جلسات داشته باشد يك ارتباط توام با اعتماد با وي برقراري كنيد. سعي كنيد جلسات را بگونه اي برنامه ريزي كنيد كه دسترسي بيمار به خدمات درماني راحت بوده و از تشديد اختلال جلوگيري شود. براي اين منظور در ابتداي كار جلسات را زماني بگذاريد كه مركز خيلي شلوغ نيست و يا بيمار كمتر مجبور باشد تا منتظر بماند و يا از خود بيمار سوال كنيد كه ترجيح مي دهد زمان جلسات چه موقع باشد، اطلاعات دقيقي در مورد ساعت، زمان و كجا مي تواند منتظر بماند - ترجيحا در يك مكان خلوت - ارائه دهيد، قبل از شروع جلسات درمان در مورد فرايند درمان توضيح كلي ارائه دهيد و در مورد نگراني هاي وي سوال كنيد و در نهايت، بخاطر داشته باشد تغيير درمانگر براي اين افراد ممكن است استرس آور باشد. بنابراين تا جاي ممكن از چنين اتفاقي پيشگيري كنيد.

۲. ارزيابي

اين اختلال معمولا در نظام مراقبت اوليه كمتر تشخيص داده مي شود و در صورتي كه با افسردگي همراه باشد، معمولا اين اختلال افسردگي است كه به آن توجه مي شود و مورد درمان قرار مي گيرد و لذا اضطراب اجتماعي تشخيص داده نشده باقي مي ماند. بنابراين، كارشناسان مراقبت اوليه بايد نسبت به شناسايي و تشخيص دقيق اين اختلال حساس باشند.

براي ارزيابي اين اختلال ابزارهاي متعددي وجود دارد كه يكي از كوتاهترين آن ها پرسشنامه كوتاه سه سوالي فوبي اجتماعي است. در اين پرسشنامه از فرد مي خواهند تا به هر سوال از ۰ تا ۴ يك نمره بدهد و سپس براساس مجموع نمرات وي، در مورد وي تصميم گيري مي شود. در زير اين سوالات آمده است:

1. ترس از خجالت زده شدن باعث مي شود از انجام يك سري كارها و يا صحبت با مردم اجتناب كنم

٢. من از موقعيت هايي كه در آن مركز توجه هستم، اجتناب مي كنم

٣. بدترين ترس هاي من خجالت زده شدن و يا احمق جلوه كردن است

0= اصلا، 1= يك كمي ۲= تا اندازه اي 3= خيلي زياد ۴= شديد

اگر نمره فرد ۶ يا بالاتر شود بايد براي مورد ارزيابي جامع قرار گيرد. اگر خود شما آموزش كافي را براي ارزيابي جامع اين اختلال دريافت نكرده ايد بايد وي را به متخصص ارجاع دهيد.

وقتي مشخص شد كه بيمار دچار اختلال اضطراب اجتماعي است، براي اينكه بتوانيد يك تصوير اجمالي از ماهيت اضطراب اجتماعي وي به دست آوريد، حيطه هاي زير را مورد ارزيابي قرار دهيد:

1. كدام موقعيت هاي اجتماعي بيمار را دچار اضطراب مي كند و يا از آن اجتناب مي كند؟

٢. بيمار مي ترسد در اين موقعيت ها چه اتفاقي بيفتد؟

٣. در موقعيت هاي اجتماعي چه علائم اضطرابي را تجربه مي كند؟

۴. چه ديدگاه يا تصويري در مورد خود دارد؟

۵. در موقعيت هاي اجتماعي به چه چيز بيش از همه توجه دارد؟

۶. بعد از موقعيت اجتماعي چه افكاري دارد؟ و چطور موقعيت را تحليل مي كند؟

۷. آيا مواد و الكل مصرف مي كند؟

 

چرا اعتماد به ما ؟

وبسايتي كه هم اكنون در آن قرار داريد زير مجموعه سايت آفمَس به نشاني (ofmas.ir) مي باشد و شما را به فروشگاه فايل آفمَس براي خريد انتقال مي دهد. فروشگاه آفمَس داراي نماد اعتماد الكترونيك از وزارت صنعت، معدن و تجارت مي باشد كه در صفحه اصلي اين سايت قابل مشاهده است .


توضيحات بيشتر و دانلودصدور پيش فاكتور، پرداخت آنلاين و دانلود

برچسب‌ها: پكيج (پروتكل) درمان شناختي رفتاري براي اختلال اضطراب اجتماعي (فوبي اجتماعي)،

پاورپوينت،درز ساختمان و انواع درزهاي انبساطي،46 اسلايد،pptx pptx
۱۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۴:۲۲| بازدید: | نویسنده مهندس مهدوي | نظرات (0)

پاورپوينت،درز ساختمان و انواع درزهاي انبساطي،46 اسلايد،pptx

اين پاورپوينت در مورد درز ساختمان و انواع درزهاي انبساطي در 46 اسلايد و شاملدرز ساختمان و انواع درزهاي انبساطي،درز انبساط و درز انقطاع (درز ژوئن) ، پوشش درز انبساط ، پوشش درز انقطاع ، پروفيل درز انقطاع و انبساط ، پوشش درز انقطاع و انبساط و نحوه اجراي آن،درز،درز ساختمان،درز انقباضي،انواع درز، و منابع مي باشد

دانلود پاورپوينت،درز ساختمان و انواع درزهاي انبساطي،46 اسلايد،pptx


درز ساختمان و انواع درزهاي انبساطي درز انبساط و درز انقطاع (درز ژوئن)  پوشش درز انبساط  پوشش درز انقطاع  پروفيل درز انقطاع و انبساط  پوشش درز انقطاع و انبساط و نحوه اجراي آن درز درز ساختمان درز انقباضي انواع درز
دسته بندي مهندسي عمران
فرمت فايل pptx
حجم فايل 4082 كيلو بايت
تعداد صفحات فايل 46

اين پاورپوينت در مورد درز ساختمان و انواع درزهاي انبساطي در46 اسلايد و شاملدرز ساختمان و انواع درزهاي انبساطي،درز انبساط و درز انقطاع (درز ژوئن) ، پوشش درز انبساط ، پوشش درز انقطاع ، پروفيل درز انقطاع و انبساط ، پوشش درز انقطاع و انبساط و نحوه اجراي آن،درز،درز ساختمان،درز انقباضي،انواع درز،  و منابع مي باشد...

درزهاي ساختماني

به طور كلي درزهاي ساختماني به دو دسته تقسيم مي شوند:
الف :درزهاي ساخت (درزهاي اجرايي)
اين درزها عموماً به منظور تسهيل عمليات بتن ريزي، با توجه به محدوديت حجم بتن ريزي در نظر گرفته مي شوند، در درزهاي ساختماني ، طراح ، انتظار عكس العمل در قبال حركتهاي مختلف سازه بتني را نداشته ، بلكه فقط سعي دارد تا بر اساس ظرفيتهاي كارگاهي فاصله درزها را تعيين كند . در اين گونه درزها بايد پيوستگي بين بتن و آرماتور در دو قسمت مجاور درز به صورت كامل حفظ شود.
ب :درزهاي حركتي
درزهاي حركتي درزهايي هستند كه براي همساز كردن حركتهاي نسبي قسمتهاي مختلف يك سازه به صورت عمدي تعبيه مي شوند . اين حركتها مي توانند در اثر تغييرات درجه حرارت، افت بتن ، نشستهاي نامساوي يا بر اثر زلزله به وجود آيند.
كاربرد درزهاي ساخت(درزهاي اجرايي)
در هر توقف عمليات بتن ر يزي كه موجب سخت شدن بتن مي گردد ، درز ساخت (درز اجرايي) به وجود مي آيد . به طور كلي هرگاه زمان قطع بتن ريزي از 30 دقيقه تجاوز كند ، بايد آن نقطه را يك درز اجرايي به حساب آورد، مگر آنكه حالت خميري بتن با تدابيري به آن بازگردانده شود . درز ساخت ممكن است داراي وضعيتهاي مختلفي باشد، ولي معمولاً قائم يا افقي است . معمولاً سعي مي شود محل درز ساخت به محل يكي ديگر از انواع درزها  منطبق گردد . در تيرها و شاه تيرها درزهاي ساخت ، بايد تقريباً عمود بر محور اين اعضا بوده و هيچگاه با محور عضو موازي نباشد. درز ساخت مي تواند در اعضا و قطعات بتن آرمه در محل لنگر خمشي ماكزيمم قرار گيرد ، زيرا در اين اعضا تنشهاي كششي توسط فولادهاي كششي تحمل مي شوند . درزهاي اجرايي نبايد در محلي كه قرار است بتن تحمل برش نمايد ، قرار گيرند . بنابراين در ساخت اعضاي خمشي اگر قرار است بتن ريزي در بيش از يك مرحله صورت گيرد ، بايد ترتيبي اتخاذ شود كه قطع بتن ريزي در مجاورت تكيه گاه نبوده ، بلكه در نزديكي وسط دهانه باشد.
تيرها، شاه تيرها، دالها، سرستونها و مانند آنها همگي قسمتهايي از يك كف به حساب مي آيند كه بايد در يك مرحله بتن ريزي شوند، بتن ريزي ستونها اجباراً در تراز هر طبقه در محل سرستون يا تير متوقف مي شود .درزهاي ساخت عموماً در ساختمانهاي بتني كاربرد دارند . درزهاي ساخت بايد در محلهاي مناسب و زير نظر دستگاه نظارت تعبيه شوند.
كاربرد درزهاي حركتي
الف ) درزهاي انقباضي
اين درزها معمولاً به منظور جلوگير ي از بروز تركهاي ناشي از جمع شدن بتن تعبيه مي شوند . اگر در فواصل معين درز انقباض در نظر گرفته نشود ، روي سطوح پياده روها يا ديوارهاي بتني تركهايي پديد خواهد آمد . آرماتورها غالباً مي توانند محل بروز تركها را كنترل نمايند، همچنين، وجود درزهاي انقباضي كه محلشان به طور صحيح انتخاب شده باشد ، مي توانند مانع بروز ترك شوند . عملكرد اين درزها به صورتي است كه انقباض طرفين درز در محل درز متمركز مي گردد . در حقيقت اين درزها داراي نوعي عدم پيوستگي عمومي هستند ، ليكن شكاف اوليه اي بين بتن دو طرف درز وجود ندارد . در روسازيها جايي كه داراي عرض بيش از 3.75 متر نباشد. درزهاي ساختماني بين نوارهاي مجاور جوابگوي نياز براي جمع شدگي طولي خواهند بود . براي سنگدانه هاي گرانيتي و آهكي فاصله درزهاي روسازي معمولاً بين 4.8 تا 6 متر است . در صورت ترديد بايد فاصله درزها كمتر اختيار شود درزهاي انقباضي در پياده روها و دالهاي كف كه به صورت موزائيكي ساخته مي شوند ، به طور معمول 1.2 تا 1.8 متر و در جان پناهها و نرده ها در فواصل 3 تا 6 متر در نظر گرفته مي شوند. اگر اعضا و قطعات پيش ساخته و يا به صورت واحدهاي مجزا و مستقل كار گذارده شوند و بدين لحاظ در آنها درز انبساط تعبيه نشده باشد ، بايد شرايط نصب چنان باشد كه اعضا و قطعات مجاور هنگام انبساط مزاحمتي براي يكديگر ايجاد ننمايد.
درزهاي انبساط
اين درزها براي جلوگيري از خراب شدن روسازيها در اثر فشار بيش از حد ، فراهم ساختن امكان تعمير قسمتي از جدولهاي بتني پياده روها و نظاير آن تعبيه مي شوند . به طور كلي اين درزها براي تأمين امكان انقباض و انبساط ناشي از تغييرات درجه حرارت ، به طوري كه در نقاط مختلف ساختمان ترك خوردگي و در مقاطع سازه تلاشهاي ثانوي زياد، ايجاد نشوند، تعبيه مي گردند. عملكرد اين درزها بايد به گونه اي باشد كه انبساط و انقباض طرفين درز كاملاً همساز شوند ، لازمه چنين درزهايي اين است كه هيچ گونه پيوستگي در طرفين درز برقرار نباشد، چنين درزهايي بايد با كمترين مقاومت در مقابل انقباض و انبساط قادر به باز يا بسته شدن باشند . عموماً اين درزها در تمام قسمتهاي سازه به طور پيوسته قرار گرفته و از كف تا سقف ادامه مي يابند ، براي حصول اطمينان از جدايي كامل دو قسمت مجاور رعايت اين مسئله ضروريست.
درزهاي نشست
اين درزها براي جلوگيري از نشستهاي نامساوي دو ساختمان مجاور كه داراي دو نوع مصالح، دو نوع پي يا دو ارتفاع متفاوت هستند، مورد استفاده قرار مي گيرند.
درزهاي لغزشي
درزهايي هستند كه امكان لغزش دو قسمت مجاور درز بدون انتقال نيروي برشي را فراهم مي كنند. اين درزها غالباً در مخازن ، به ويژه در مواردي كه تغييرات درجه حرارت محيط زياد است ، مورد استفاده قرار مي گيرند.
مصالح مصرفي در درزهاي ساختماني 
براي اجراي درزهاي ساختماني معمولاً مصالح زير مورد استفاده قرار مي گيرد.
مصالح پركنده درز (فيلر)
اين مواد ممكن است در بردارنده الياف گياهي، لاستيك، تركيبات آسفالتي، چوب پنبه و مانند آنها باشند .مواد به كار رفته به عنوان پركننده ، بايد داراي ويژگيهاي زير بوده و در هر صورت از مشخصات مندرج در فصل مصالح تبعيت نمايد .اهم ويژگيهاي مصالح پركننده عبارتند از:
الف :برخورداري از دوام زياد
ب :جاگيري و شكل گيري در درزها
ج :قابليت ارتجاع و عدم ايجاد اتصال محكم با درز
مصالح آب بندي
مصالح آب بندي به منظور نفوذناپذيري در مقابل باد و باران و رطوبت به كار مي روند. مصالح آب بندي بايد طبق نقشه ها و مشخصات خصوصي و با تأييد دستگاه نظارت به كار گرفته شود. مصالح آب بندي بايد از نوعي باشد كه

دانلود پاورپوينت،درز ساختمان و انواع درزهاي انبساطي،46 اسلايد،pptx

برچسب‌ها: پاورپوينت،درز ساختمان و انواع درزهاي انبساطي،46 اسلايد،pptx اين پاورپوينت در مورد درز ساختمان و انواع درزهاي انبساطي در 46 اسلايد و شاملدرز ساختمان و انواع درزهاي انبساطي،درز انبساط و درز انقطاع (درز ژوئن) ، پوشش درز انبساط ، پوشش درز انقطاع ، پروفيل درز انقطاع و انبساط ، پوشش درز انقطاع و انبساط و نحوه اجراي آن،درز،درز ساختمان،درز انقباضي،انواع درز، و منابع مي باشد دانلود پاورپوينت،درز ساختمان و انواع درزهاي انبساطي،46 اسلايد،pptx درز ساختمان و انواع درزهاي انبساطي درز انبساط و درز انقطاع (درز ژوئن) پوشش درز انبساط پوشش درز انقطاع پروفيل درز انقطاع و انبساط پوشش درز انقطاع و انبساط و نحوه اجراي آن درز درز ساختمان درز انقباضي انواع درز دسته بندي مهندسي عمران فرمت فايل pptx حجم فايل 4082 كيلو بايت تعداد صفحات فايل 46 اين پاورپوينت در مورد درز ساختمان و انواع درزهاي انبساطي در46 اسلايد و شاملدرز ساختمان و انواع درزهاي انبساطي،درز انبساط و درز انقطاع (درز ژوئن) ، پوشش درز انبساط ، پوشش درز انقطاع ، پروفيل درز انقطاع و انبساط ، پوشش درز انقطاع و انبساط و نحوه اجراي آن،درز،درز ساختمان،درز انقباضي،انواع درز، و منابع مي باشد... درزهاي ساختماني به طور كلي درزهاي ساختماني به دو دسته تقسيم مي شوند: الف :درزهاي ساخت (درزهاي اجرايي) اين درزها عموماً به منظور تسهيل عمليات بتن ريزي، با توجه به محدوديت حجم بتن ريزي در نظر گرفته مي شوند، در درزهاي ساختماني ، طراح ، انتظار عكس العمل در قبال حركتهاي مختلف سازه بتني را نداشته ، بلكه فقط سعي دارد تا بر اساس ظرفيتهاي كارگاهي فاصله درزها را تعيين كند . در اين گونه درزها بايد پيوستگي بين بتن و آرماتور در دو قسمت مجاور درز به صورت كامل حفظ شود. ب :درزهاي حركتي درزهاي حركتي درزهايي هستند كه براي همساز كردن حركتهاي نسبي قسمتهاي مختلف يك سازه به صورت عمدي تعبيه مي شوند . اين حركتها مي توانند در اثر تغييرات درجه حرارت، افت بتن ، نشستهاي نامساوي يا بر اثر زلزله به وجود آيند. كاربرد درزهاي ساخت(درزهاي اجرايي) در هر توقف عمليات بتن ر يزي كه موجب سخت شدن بتن مي گردد ، درز ساخت (درز اجرايي) به وجود مي آيد . به طور كلي هرگاه زمان قطع بتن ريزي از 30 دقيقه تجاوز كند ، بايد آن نقطه را يك درز اجرايي به حساب آورد، مگر آنكه حالت خميري بتن با تدابيري به آن بازگردانده شود . درز ساخت ممكن است داراي وضعيتهاي مختلفي باشد، ولي معمولاً قائم يا افقي است . معمولاً سعي مي شود محل درز ساخت به محل يكي ديگر از انواع درزها منطبق گردد . در تيرها و شاه تيرها درزهاي ساخت ، بايد تقريباً عمود بر محور اين اعضا بوده و هيچگاه با محور عضو موازي نباشد. درز ساخت مي تواند در اعضا و قطعات بتن آرمه در محل لنگر خمشي ماكزيمم قرار گيرد ، زيرا در اين اعضا تنشهاي كششي توسط فولادهاي كششي تحمل مي شوند . درزهاي اجرايي نبايد در محلي كه قرار است بتن تحمل برش نمايد ، قرار گيرند . بنابراين در ساخت اعضاي خمشي اگر قرار است بتن ريزي در بيش از يك مرحله صورت گيرد ، بايد ترتيبي اتخاذ شود كه قطع بتن ريزي در مجاورت تكيه گاه نبوده ، بلكه در نزديكي وسط دهانه باشد. تيرها، شاه تيرها، دالها، سرستونها و مانند آنها همگي قسمتهايي از يك كف به حساب مي آيند كه بايد در يك مرحله بتن ريزي شوند، بتن ريزي ستونها اجباراً در تراز هر طبقه در محل سرستون يا تير متوقف مي شود .درزهاي ساخت عموماً در ساختمانهاي بتني كاربرد دارند . درزهاي ساخت بايد در محلهاي مناسب و زير نظر دستگاه نظارت تعبيه شوند. كاربرد درزهاي حركتي الف ) درزهاي انقباضي اين درزها معمولاً به منظور جلوگير ي از بروز تركهاي ناشي از جمع شدن بتن تعبيه مي شوند . اگر در فواصل معين درز انقباض در نظر گرفته نشود ، روي سطوح پياده روها يا ديوارهاي بتني تركهايي پديد خواهد آمد . آرماتورها غالباً مي توانند محل بروز تركها را كنترل نمايند، همچنين، وجود درزهاي انقباضي كه محلشان به طور صحيح انتخاب شده باشد ، مي توانند مانع بروز ترك شوند . عملكرد اين درزها به صورتي است كه انقباض طرفين درز در محل درز متمركز مي گردد . در حقيقت اين درزها داراي نوعي عدم پيوستگي عمومي هستند ، ليكن شكاف اوليه اي بين بتن دو طرف درز وجود ندارد . در روسازيها جايي كه داراي عرض بيش از 3.75 متر نباشد. درزهاي ساختماني بين نوارهاي مجاور جوابگوي نياز براي جمع شدگي طولي خواهند بود . براي سنگدانه هاي گرانيتي و آهكي فاصله درزهاي روسازي معمولاً بين 4.8 تا 6 متر است . در صورت ترديد بايد فاصله درزها كمتر اختيار شود درزهاي انقباضي در پياده روها و دالهاي كف كه به صورت موزائيكي ساخته مي شوند ، به طور معمول 1.2 تا 1.8 متر و در جان پناهها و نرده ها در فواصل 3 تا 6 متر در نظر گرفته مي شوند. اگر اعضا و قطعات پيش ساخته و يا به صورت واحدهاي مجزا و مستقل كار گذارده شوند و بدين لحاظ در آنها درز انبساط تعبيه نشده باشد ، بايد شرايط نصب چنان باشد كه اعضا و قطعات مجاور هنگام انبساط مزاحمتي براي يكديگر ايجاد ننمايد. درزهاي انبساط اين درزها براي جلوگيري از خراب شدن روسازيها در اثر فشار بيش از حد ، فراهم ساختن امكان تعمير قسمتي از جدولهاي بتني پياده روها و نظاير آن تعبيه مي شوند . به طور كلي اين درزها براي تأمين امكان انقباض و انبساط ناشي از تغييرات درجه حرارت ، به طوري كه در نقاط مختلف ساختمان ترك خوردگي و در مقاطع سازه تلاشهاي ثانوي زياد، ايجاد نشوند، تعبيه مي گردند. عملكرد اين درزها بايد به گونه اي باشد كه انبساط و انقباض طرفين درز كاملاً همساز شوند ، لازمه چنين درزهايي اين است كه هيچ گونه پيوستگي در طرفين درز برقرار نباشد، چنين درزهايي بايد با كمترين مقاومت در مقابل انقباض و انبساط قادر به باز يا بسته شدن باشند . عموماً اين درزها در تمام قسمتهاي سازه به طور پيوسته قرار گرفته و از كف تا سقف ادامه مي يابند ، براي حصول اطمينان از جدايي كامل دو قسمت مجاور رعايت اين مسئله ضروريست. درزهاي نشست اين درزها براي جلوگيري از نشستهاي نامساوي دو ساختمان مجاور كه داراي دو نوع مصالح، دو نوع پي يا دو ارتفاع متفاوت هستند، مورد استفاده قرار مي گيرند. درزهاي لغزشي درزهايي هستند كه امكان لغزش دو قسمت مجاور درز بدون انتقال نيروي برشي را فراهم مي كنند. اين درزها غالباً در مخازن ، به ويژه در مواردي كه تغييرات درجه حرارت محيط زياد است ، مورد استفاده قرار مي گيرند. مصالح مصرفي در درزهاي ساختماني براي اجراي درزهاي ساختماني معمولاً مصالح زير مورد استفاده قرار مي گيرد. مصالح پركنده درز (فيلر) اين مواد ممكن است در بردارنده الياف گياهي، لاستيك، تركيبات آسفالتي، چوب پنبه و مانند آنها باشند .مواد به كار رفته به عنوان پركننده ، بايد داراي ويژگيهاي زير بوده و در هر صورت از مشخصات مندرج در فصل مصالح تبعيت نمايد .اهم ويژگيهاي مصالح پركننده عبارتند از: الف :برخورداري از دوام زياد ب :جاگيري و شكل گيري در درزها ج :قابليت ارتجاع و عدم ايجاد اتصال محكم با درز مصالح آب بندي مصالح آب بندي به منظور نفوذناپذيري در مقابل باد و باران و رطوبت به كار مي روند. مصالح آب بندي بايد طبق نقشه ها و مشخصات خصوصي و با تأييد دستگاه نظارت به كار گرفته شود. مصالح آب بندي بايد از نوعي باشد كه دانلود پاورپوينت،درز ساختمان و انواع درزهاي انبساطي،46 اسلايد،pptx،

بررسي تأثير تابش اشعه ليزر كم توان بر وزوز و شاخصه‌هاي آزمون الكتروكوكلئوگرافي و آزمون گسيلهاي صوتي گوش
۱۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۸:۰۷| بازدید: | نویسنده مهندس مهدوي | نظرات (0)

بررسي تأثير تابش اشعه ليزر كم توان بر وزوز و شاخصه‌هاي آزمون الكتروكوكلئوگرافي و آزمون گسيلهاي صوتي گوش

وزوز درك صدا يا نويز بدون حضور يك منبع خارجي واقعي مي‌باشد كه اين عارضه همراه با انواع گوناگون كم شنوايي مي‌باشد وزوز اغلب با كم شنوايي ناشي از نويز همراه مي‌باشد مطالعات اپيدميولويك نشان داده‌اند كه حدود 17% از جمعيت وزوز دارند در حاليكه تنها فقط 50 الي 61 % به طور شديدي تحت تأثير قرار مي‌گيرند در ميان افراد با آسيب شنوايي حدود 67% از وزوز رنج مي

دانلود بررسي تأثير تابش اشعه ليزر كم توان بر وزوز و شاخصه‌هاي آزمون الكتروكوكلئوگرافي و آزمون گسيلهاي صوتي گوش


تأثير تابش اشعه ليزر كم توان بر وزوز و شاخصه‌هاي آزمون الكتروكوكلئوگرافي و آزمون گسيلهاي صوتي گوش تأثير تابش اشعه ليزر اشعه ليزر كم توان شاخصه‌هاي آزمون الكتروكوكلئوگرافي اشعه ليزر آزمون گسيلهاي صوتي گوش آزمون گسيلهاي صوتي گوش تابش اشعه ليزر كم توان بر وزوز آزمون گسيلهاي صوتي گوش
دسته بندي پزشكي
فرمت فايل doc
حجم فايل 2163 كيلو بايت
تعداد صفحات فايل 61

متدو روشها:

پژوهش حاضر بر روي 5 فرد مبتلا به وزوز ناشي از ضربه صوتي صورت گرفت. 3 نفر از بيماران وزوز يكطرفه و 2 نفر داراي وزوز دوطرفه بودند كه مجموعاً 7 گوش تحت درمان با اشعه ليزر كم توان قرار گرفت.

بيماران قبل از دوره درمان، مورد آزمايشات اديومتري تون خالص و اديومتري ايميتانس قرار مي گرفتند و در صورت لزوم جهت رد ضايعات فضاگير، آزمايشات تكميلي شامل MRI و ABR انجام مي‌شد. ارزيابي وزوز بيماران شامل آزمون تطابق بلندي وزوز و تعيين زير و بمي وزوز در آنها صورت گرفت. و پرسشنامه‌اي جهت بررسي ميزان بلندي ذهني وزوز و  ميزان آزاردهندگي وزوز بر حسب معيار ديداري- قياسي- تكميل مي‌گرديد. جهت پايش تغييرات احتمالي ميكرومكانيكهاي حلزوني آزمايشات الكتروكوكلئوگرافي ثبت مي‌گرديد. در اين آزمون، سطح آستانه پتانسيل عمل مركب (CAP)، دامنه CAP و زمان نهفتگي CAP[1] و نسبت دامنه پتانسيل تجمعي به پتانسيل عمل (Sp/AP) ثبت گرديد.

آزمون گسيلهاي صوتي ناشي از اعوجاج (DPOAE) به صورت رسم Dp-gram در دو سطح شدتي  و  ثبت  مي‌گرديد.

اين آزمايشات قبل و بعد از تابش اشعه ليزر كم توان صورت مي‌گرفت در هر فرد حدود 12-10 جلسه ليزر درماني به صورت 2 جلسه در هفته صورت مي‌گرفت و در هر جلسه در گوش مبتلا به وزوز، تابش اشعه ليزر كم توان با توان m.w200 به مدت حدود 42 دقيقه صورت مي‌گرفت. حدود J180 انرژي از طريق تابش به زائده ماستوئيد و حدود J 90 انرژي از طريق تابش به مجراي خارجي گوش صورت مي‌گرفت.

نتايج:

در اين پژوهش، براي تجزيه و تحليل اطلاعات، از آزمون Parred t-test و آزمون Willcoxon استفاده گرديد. تطابق بلندي وزوز قبل و بعد از ليزر درماني تفاوت آماري معناداري  نشان داد. ميزان بلندي ذهني وزوز و ميزان آزاردهندگي ذهني در مبتلايان به وزوز كاهش يافت( ما بدليل محدويت تعداد نمونه‌ها، اختلاف آماري معناداري را نشان نداد هيچكدام از شاخصه‌هاي آزمون الكتروكوكلئوگرافي، شامل آستانه CAP، دامنه CAP، زمان نهفتگي CAP و نسبت دامنه SP/AP در مراحل ارزيابي قبل و بعد از تابش اشعه ليزري، از نظر آماري اختلاف معنادراي نشان ندادند.

آزمون DDOAE در سطح شدت  ،  در تمام بيماران مقادير منفي و كوچكي را قبل و بعد از تابش اشعه ليزر كم توان نشان داد.

در سطح شدت  در سه نقطه   قبل و بعد از ليزردرماني اندازه گيري گرديد. نقطه  و  اختلاف آماري معناداري را نشان داد. بعد از تابش اشعه ليزر، كاهش دامنه در اين نقاط ديده مي شد.

بحث:

در اين پژوهش، نيز در مورد تطابق ميزان بلندي وزوز، شاهد اختلاف معناداري بوديم كه در نتيجه محققان Prochatka و همكاران (2000)، كه در بررسي تأثير ليزر كم توان m.w200 و داروي Egb761 به 26% بهبودي كامل و 36% بهبودي بيشتر از 50% مي يافتند.

Hahn.A و همكاران در سال 2001، در مطالعه اي بر روي 200 بيمار، در بررسي تأثير ليزر كم توان و درمان دارويي EGb761 به 26% بهبودي كامل و 43% بهبودي بيش از 50% دست يافتند. كه ليزر با توان m.w300 را استفاده نموده بودند. اين محققين تأثير تركيبي دارو و ليزر كم توان را بررسي نمودند.

Nakashima و همكاران (2002) در بررسي تأثير ليزر كم توان m.w60 را در درمان وزوز به كار بردند و به تفاوت آماري معناداري در نتايج ارزيابي وزوز و DPOAE دست نيافتند. گزارش نمودند كه درمان ليزري m.w 60 را جهت كنترل وزوز مؤثر نمي باشد.


 

دانلود بررسي تأثير تابش اشعه ليزر كم توان بر وزوز و شاخصه‌هاي آزمون الكتروكوكلئوگرافي و آزمون گسيلهاي صوتي گوش

برچسب‌ها: بررسي تأثير تابش اشعه ليزر كم توان بر وزوز و شاخصه‌هاي آزمون الكتروكوكلئوگرافي و آزمون گسيلهاي صوتي گوش،

ترجمه مقاله انديس هايي براي نظارت تغيير تنوع زيستي ،آيا برخي موثرتر از بقيه هستند؟
۱۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۰۰:۵۷| بازدید: | نویسنده مهندس مهدوي | نظرات (0)

ترجمه مقاله انديس هايي براي نظارت تغيير تنوع زيستي ،آيا برخي موثرتر از بقيه هستند؟

ترجمه مقاله انديس هايي براي نظارت تغيير تنوع زيستي ، آيا برخي موثرتر از بقيه هستند؟ در 24 صفحه فارسي ورد قابل ويرايش با فرمت doc به همراه اصل مقاله انگليسي


مشخصات فايل

تعداد صفحات 24
حجم 1 كيلوبايت
فرمت فايل اصلي doc
دسته بندي زيست شناسي


توضيحات كامل

ترجمه مقاله انديس هايي براي نظارت تغيير تنوع زيستي ، آيا برخي موثرتر از بقيه هستند؟ در 24 صفحه فارسي ورد قابل ويرايش با فرمت doc به همراه اصل مقاله انگليسي

 

 


عنوان فارسي :

قابليت هاي خود مديريتي در تيم هاي خود مديريت كننده، اثرشان بر روي بهره وري سيستم چند تيمي

عنوان انگليسي :

انديس هايي براي نظارت تغيير تنوع زيستي :آيا برخي موثرتر از بقيه هستند؟

تعداد صفحات فارسي : 24 صفحه ورد قابل ويرايش

سطح ترجمه : متوسط

شناسه كالا : y2008

دانلود رايگان مقاله انگليسي : http://ofmas.ir/dlpaper/y2008.pdf

دانلود ترجمه فارسي مقاله : بلافاصله پس از پرداخت آنلاين 29 هزار تومان قادر به دانلود خواهيد بود .


بخشي از ترجمه :


چكيده
به لحاظ آماري روش هاي سختي براي خلاصه كردن و گزارش دهي روند ها در دست نخوردگي تنوع زيستي ، براي برنامه هاي نظارت تنوع زيستي موثر يك عامل كليدي مي باشند.چهار دستاورد مهم براي تبديل داده هاي نظارت پيچيده به آمارهاي خلاصه اي كه به راحتي قابل گفتگو هستند وجود دارد:1) انديس هاي تنوع سنتي همانند غني بودن گونه ها و تنوع سيمپسون ،2)انديس هاي دست نخوردگي گونه ها بر مبناي رخداد، 3)انديس هاي دست نخوردگي گونه ها بر اساس فراواني و 4) انديس هاي اجتماع چند گونه اي.ما از داده هاي شبيه سازي شده براي ارزيابي اثر بخشي 13 انديس از اين چهار دسته بر اساس قدرت آماري، حساسيت به خطاها و نويز در ديتا، اهميت اكولوژيكي و راحتي ارتباطات استفاده مي كنيم.ما نشان مي دهيم انديس هايي كه دست نخوردگي گونه ها را محاسبه مي كنند از معادلاتي هم چون شاخص ميانگين حسابي بوكلاند استفاده مي كنند، براي استفاده در برنامه هاي نظارت دست نخوردگي از همه موثرترند.انديس هاي تنوع سنتي براي نظارت دست نخوردگي تنوع زيستي نامناسب هستند و انديس هاي تنوع زيستي چند متغيري مي تواند به شدت به خطاها و نويز در ديتا حساس باشند.نهايتا ما رهنمودهايي را براي كاربرد اين انديس ها در نظارت دست نخوردگي تنوع زيستي ارائه مي نماييم.


Abstract

Statistically rigorous methods for summarizing and reporting trends in the intactness of biodiversity are a key element of effective biodiversity monitoring programs. There are four major approaches for translating complex monitoring data into easily communicated summary statistics: (1) traditional diversity indices such as species richness and Simpson's diversity, (2) species intactness indices based on occurrence, (3) species intactness indices based on abundance, and (4) multivariate community indices. We use simulated data to evaluate the effectiveness of 13 indices from these four categories based on statistical robustness, sensitivity to errors and noise in the data, ecological relevance, and ease of communication. We show that indices that calculate species intactness using equations like Buckland's arithmetic mean index are the most effective for use in large-scale biodiversity intactness monitoring programs. Traditional diversity indices are unsuitable for monitoring of biodiversity intactness, and multivariate indices can be highly sensitive to errors and noise in the data. Finally, we provide guidelines for the application of these indices in biodiversity intactness monitoring.


توضيحات بيشتر و دانلودصدور پيش فاكتور، پرداخت آنلاين و دانلود

برچسب‌ها: ترجمه مقاله انديس هايي براي نظارت تغيير تنوع زيستي ،آيا برخي موثرتر از بقيه هستند؟،

پاورپوينت استراتژي هاي رقابتي مايكل پورتر
۱۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۰:۰۳| بازدید: | نویسنده مهندس مهدوي | نظرات (0)

پاورپوينت استراتژي هاي رقابتي مايكل پورتر

دانلود پاورپوينت با موضوع استراتژي هاي رقابتي مايكل پورتر، در قالب ppt و در 50 اسلايد، قابل ويرايش، شامل مقدمه، رقابت پذيري در سطوح مختلف،:مفهوم و تعريف مزيت رقابتي، مزيت رقابتي در ميزان تقاضا، مزيت رقابتي در هزينه، مزيت رقابتي پايدار، مفهوم مزيت رقابتي پايدار، ويژگي هاي مزيت رقابتي پايدار، تئوري هاي مزيت رقابتي، تئوري سازمان صنعتي(I/O)


مشخصات فايل

تعداد صفحات 50
حجم 2617 كيلوبايت
فرمت فايل اصلي ppt
دسته بندي مديريت


توضيحات كامل

دانلود پاورپوينت با موضوع استراتژي هاي رقابتي مايكل پورتر، در قالب ppt و در 50 اسلايد، قابل ويرايش، شامل:

 

مقدمه

رقابت پذيري در سطوح مختلف

مفهوم و تعريف مزيت رقابتي

مزيت رقابتي در ميزان تقاضا

مزيت رقابتي در هزينه

مزيت رقابتي پايدار

مفهوم مزيت رقابتي پايدار

ويژگي هاي مزيت رقابتي پايدار

تئوري هاي مزيت رقابتي

تئوري سازمان صنعتي(I/O)

مدل الماس در مزيت رقابتي ملل مايكل پورتر

استراتژي، ساختار و رقابت بنگاه

مدل الماس پورتر

انتقادات از مدل الماس

نمونه هاي از مدل الماس

تئوري منبع مدار(چمبرليني)

تئوري شومپتر

ارتباط تئوري هاي مزيت رقابتي

نتيجه گيري

 

قسمتي از متن:

مزيت رقابتي پايدار SCA  به شكل جدي در سال 1985 از سوي پورتر و در چارچوب استراتژي رقابتي(رهبري هزينه، تمايز و تمركز) براي رسيدن به مزيت رقابتي بلند مدت مطرح شد. مزيت رقابتي پايدار به تلاش بنگاه در ايجاد و حفظ مزيت براي دوره زماني بلند مدت مربوط مي شود. مزيت رقابتي پايدار متاثر از سه عامل مي باشد:

اندازه بازار هدف؛

دستيابي بيشتر به منابع و مشتريان؛

محدوديت در اختيارات رقبا.

 

توضيحات:

اين فايل شامل پاورپوينتي با موضوع " استراتژي هاي رقابتي مايكل پورتر"  مي باشد كه در حجم 50 اسلايد، همراه با تصاوير و توضيحات كامل تهيه شده است كه مي تواند توسط دانشجويان به عنوان ارائه كلاسي مورد استفاده قرار گيرد.

پاورپوينت تهيه شده بسيار كامل و قابل ويرايش بوده و در تهيه آن، كليه اصول و علائم نگارشي و چيدمان جمله بندي رعايت شده و به راحتي و به دلخواه مي توان قالب آن را تغيير داد.


توضيحات بيشتر و دانلودصدور پيش فاكتور، پرداخت آنلاين و دانلود

برچسب‌ها: پاورپوينت استراتژي هاي رقابتي مايكل پورتر،

مباني نظري و پيشينه تحقيق هويت اجتماعي زنان
۱۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۹:۱۹| بازدید: | نویسنده مهندس مهدوي | نظرات (0)

مباني نظري و پيشينه تحقيق هويت اجتماعي زنان 174 صفحه

دانلود مباني نظري و پيشينه تحقيق هويت اجتماعي زنان عنوان اين نوشتار است كه در آن به بررسي (چارچوب) ادبيات نظري و پيشينه نظري پژوهش در تحقيقات داخلي و خارجي مي پردازيم.


مشخصات فايل

تعداد صفحات 174
حجم 449 كيلوبايت
فرمت فايل اصلي docx
دسته بندي علوم اجتماعي


توضيحات كامل

اين نوشتار مباني نظري و پيشينه تحقيق هويت اجتماعي زنان قابل ويرايش با فرمت ورد doc بصورت جامع و كامل مي باشد. در بخش اول (چارچوب) ادبيات نظري هويت اجتماعي زنان تشريح مي شود و در بخش دوم پيشينه نظري تحقيق هويت اجتماعي زنان در پژوهش هاي داخلي و خارجي مورد بررسي قرار مي گيرد.

 

 

هويت اجتماعي به شيوه‌هايي كه به واسطه آن‌ها افراد و جماعت‌ها درروابط اجتماعي خود از جماعت‌هاي ديگر متمايز مي‌شوند اشاره دارد و برقراري و متمايز ساختن نظام مند نسبت‌هاي شباهت و تفاوت ميان افراد، ميان جماعت‌ها و ميان افراد و جماعت‌ها است. شباهت و تفاوت باهم اصل پوياي هويت و  زندگي اجتماعي است.

 

 


عقايد روزنبرگ نشان مي‌دهد كه مفهوم «برداشت از خود» يا «خود انگاره» بيش از آن كه ناظر به ويژگي‌هاي هويت فردي شخص باشد، بيانگر ويژگي‌هاي هويت اجتماعي است. او «خود را مفهومي عام‌تر از «برداشت از خود» مي‌داند و براي آن، دو صفت شناسا و شناخته را برمي شمارد؛ در حالي كه «برداشت ازخود» را فقط  ناظر به جنبه‌ي شناخته‌ي خود مي‌داند. روزنبرگ «برداشت ازخود» را جامعيت‌انديشه‌ها و احساساتي كه فرد در ارجاع به خودش به عنوان يك شناخته‌ي عيني دارد مي‌داند»(ريتزر،1374: 289).از نظر او «برداشت از خود، داراي اهميت بسزايي است، چرا كه فرد مجموعه‌ي اطلاعات و ديدگاه‌هاي منحصر به فردي را كه درباره‌ي خودش دارد به ديگران و به جا منتقل مي‌كند. بخش عمده‌اي از اين مجموعه اطلاعات شامل رويكردها و برداشت‌هاي غيرفردي مانند برداشت‌هاي مذهبي، ملي و اجتماعي است و فقط قسمت كوچكي از آن شامل برداشت‌هاي فردي است. روزنبرگ ميان محتوا، ساختار، ابعاد و مرزهاي «برداشت ازخود» تمايز قائل است.(همان:29)

 

 

 

 


منظور روزنبرگ از ويژگي محتوايي برداشت ازخود اين است كه ميان هويت اجتماعي و هويت فردي تفاوت وجود دارد. اما منظور او از ويژگي ساختاري يعني اين كه ميان تمايلات فردي با تمايلات اجتماعي فرد رابطه وجود دارد. هدف روزنبرگ از ويژگي ابعادي اشاره به رويكردها و احساساتي است كه فرد درباره‌ي «خود» خويش دارد و وقتي از ويژگي فردي صحبت مي‌كند اشاره به شناخته‌ها و ناشناخته‌هاي فرد در مورد خودش دارد. فرد در مورد شناخته‌هايش واكنش نشان مي‌دهد و در موردآن‌ها بي تفاوت نيست. اين شناخته‌ها گاه باعث رضايت و گاهاً باعث نارضايتي فرد مي‌شود. روزنبرگ هويت اجتماعي را از تمايلات فرد متمايز مي‌كند و هويت اجتماعي را شامل «گروه‌ها، منزلت‌ها يا رده‌هايي كه فرد از نظر اجتماعي خودش را متعلق به آن‌ها تشخيص مي‌دهد، مي‌داند»(ريتزر،1374: 290). 

 

 

 

 

 

 

فهرست مطالب
1-6 پيشينه    8
1-6-1 پيشينه خارجي    9
1-6-2 پيشينه داخلي    9
1-7 كليد واژه‌ها    11

فصل دوم: مروري بر تحقيقات پيشين و ادبيات تحقيق
مقدمه    13
2-1  سينما    14
2-1-1 سينما هنر، صنعت يا رسانه    14
2-1-2 سينما و كاركردهاي آن    16
2-1-3 آگاهي اجتماعي ـ جامعه‌پذيري در سينما    18
2-1-4 سينما، زن، مذهب و سياست ايران تا دهه‌ي 70    21
2-2 هويت چيست؟    25
2-2-1 ابعاد هويت    26
2-2- 2 دشواري‌ها و پيچيدگي‌هاي هويت جمعي    28
2-2-3 هويت يني    28
2-3 دين چيست؟    30
2-3-1 دشواري‌هاي تعريف دين    30
2-3-2 مفهوم دين از نظر لغوي در گستره ي تاريخ.    30
2-3-3 تعاريف دين    31
2-3-4 كاركرد‌هاي دين    33
2-3-5 اسلام چيست؟    37
2-4 دولت و هويت‌‌سازي    40
2-5 رويكرد‌هاي نظري تحقيق    45
2-5-1 رويكردهاي روانشناسي به هويت    45
- ويليام جيمز    46
- زيگموند فرويد    46
- اريكسون    47
- مارسيا    48
2-5-2 رويكردهاي روانشناسي اجتماعي به هويت    49
- كنش متقابل نمادين    50
- نظريه پردازان كنش متقابل نمادين    51
- جرج هربرت ميد    51
- چارلز كولي    52
- موريس روزنبرگ    53
- جنكينز    56
- هنري تاچفل    58
- جوانا واين، راب رايت    60
2-5-3ديدگاه‌هاي جامعه شناختي    61
- مانوئل كاستلز    61
2-5-4مباني نظري رسانه‌ها    62
- نظريه پردازان  رسانه‌ها    66
- ديويد رايزمن    66
- مارشال مك لوهان    67
- فرديناند تونيس    67
- الوين تافلر    68
- والتر ليپمن    68
- استوارت‌هال    69
- برنارد برلسون    69
-‌هاولند، جانيس    69
- لازارسفلد    69
- ژوزف كلاپر    70
- تامپسون    70
- فانك‌هاوزر، شاو.    71
- مك كورمك    71
- لاسول    71
- نظريات رسانه‌هاي جمعي    72
- نظريه تجربه تأثيرات‌تركيبي    72
- نظريه وابستگي    73
- نظريه مارپيچ سكوت    74
- نظريه دروازه بانان    74
- نظريه گروه مرجع    75
- نظريه برجسته‌سازي    76
- نظريه كاشت    77
- نظريه كاركرد گرايي رسانه    77
2-5-5 جامعه شناسي شناخت    80
2-6 هويت زن در اسلام    82
2-6-1 شخصيت انسان در قرآن    83
2-6-2 زن و خانواده    86
2-6-3 استقلال اقتصادي زن    99
2-6-4 زن و حضور اجتماعي    104
2-6-5 جمع بندي هويت زن در اسلام    111
2-7 چارچوب نظري تحقيق    117


منابع


توضيحات بيشتر و دانلودصدور پيش فاكتور، پرداخت آنلاين و دانلود

برچسب‌ها: مباني نظري و پيشينه تحقيق هويت اجتماعي زنان،

مباني نظري و پيشينه تحقيق هويت ديني در سينما 172 صفحه
۱۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۸:۴۲| بازدید: | نویسنده مهندس مهدوي | نظرات (0)

مباني نظري و پيشينه تحقيق هويت ديني در سينما 172 صفحه

دانلود مباني نظري و پيشينه تحقيق هويت ديني در سينما عنوان اين نوشتار است كه در آن به بررسي (چارچوب) ادبيات نظري و پيشينه نظري پژوهش در تحقيقات داخلي و خارجي مي پردازيم.


مشخصات فايل

تعداد صفحات 172
حجم 449 كيلوبايت
فرمت فايل اصلي docx
دسته بندي علوم اجتماعي


توضيحات كامل

اين نوشتار مباني نظري و پيشينه تحقيق هويت ديني در سينما قابل ويرايش با فرمت ورد doc بصورت جامع و كامل مي باشد. در بخش اول (چارچوب) ادبيات نظري هويت ديني در سينما تشريح مي شود و در بخش دوم پيشينه نظري تحقيق هويت ديني در سينما در پژوهش هاي داخلي و خارجي مورد بررسي قرار مي گيرد. 

 

 

 

جامعه‌پذيري يك راه است كه ابتداي آن يك منبع اطلاعاتي قرار گرفته و انتهاي آن هويتي كه براي فرد ساخته مي‌شود. منابع اطلاع رساني مي‌توانند متفاوت باشند و يكي از سرشار‌ترين آن‌ها دين است كه به هر طريق و مسلكي تعريف شود قدرت تزريق اطلاعات را به فرد دارد؛ تا از اين راه فرد به هويتي برسد كه آن را«هويت ديني» مي‌نامند. . امروزه هويت ديني يكي ازمهم‌ترين اجزاء هويت اجتماعي و يك منبع مهم اوليه هويت بخشي و معنا بخشي به بسياري از مردم دنياست. اسلام به عنوان يك دين الهي شاخص‌هاي يك هويت موفق را براي افراد تبيين كرده است. اين شاخص‌ها را مي‌توان از بين آيات قرآن و سخنان پيامبر مكرم (ص) اسلام دريافت كرد. 

 

 

 


هويت ديني

يكي ازمهم‌ترين اجزاءهويت اجتماعي و يك منبع مهم اوليه هويت بخشي و معنا بخشي به بسياري از مردم دنياست. برخوداري از دين و تعاليم مذهبي مشترك پايبندي و وفاداري به آن و اعتقاد و تمايل به مناسك و آيين‌هاي مذهبي فراگير، در شكل دهي به هويت اجتماعي بسيار مؤثر است. مذهب علاوه براينكه از لحاظ كاركردي عامل مهمي در روابط اجتماعي به حساب مي‌‌ايد، با ساير مضامين اجتماعي از جمله دولت، تاريخ و ميراث فرهنگي نيز درآميخته است. (صنيع اجلال،1384: 111).

 

 

 سينما :

تكنولوژي واعمال نهادي شده از طريق آنچه كه فيلم‌ها و به ويژه فيلم‌هاي داستاني توليد، نمايش و استفاده مي نمايند. مشخصه مهم اين وسيله ارتباطي غيرازآن كه يك وسيله تفريحي براي مردم است، پيوندآن با منافع صاحبان سرمايه مي‌باشد، زيرا توليد يك فيلم سينمايي عموماً به عنوان نوعي سرمايه گذاري تلقي شده و نيازمند حمايت مالي مي‌باشد؛ به همين دليل توليدات سينمايي براي انجام و ادامه كار نيازمند بازگشت سرمايه و سود بوده و بنابراين وابستگي شديد به گيشه دارند)فروهش تهراني،1373:  7).

 

 

 

 

 

 

فهرست مطالب
1-6 پيشينه    8
1-6-1 پيشينه خارجي    9
1-6-2 پيشينه داخلي    9
1-7 كليد واژه‌ها    11

فصل دوم: چارچوب نظري و پيشينه پژوهش هويت ديني در سينما

مقدمه    13
2-1  سينما    14
2-1-1 سينما هنر، صنعت يا رسانه    14
2-1-2 سينما و كاركردهاي آن    16
2-1-3 آگاهي اجتماعي ـ جامعه‌پذيري در سينما    18
2-1-4 سينما، زن، مذهب و سياست ايران تا دهه‌ي 70    21
2-2 هويت چيست؟    25
2-2-1 ابعاد هويت    26
2-2- 2 دشواري‌ها و پيچيدگي‌هاي هويت جمعي    28
2-2-3 هويت يني    28
2-3 دين چيست؟    30
2-3-1 دشواري‌هاي تعريف دين    30
2-3-2 مفهوم دين از نظر لغوي در گستره ي تاريخ.    30
2-3-3 تعاريف دين    31
2-3-4 كاركرد‌هاي دين    33
2-3-5 اسلام چيست؟    37
2-4 دولت و هويت‌‌سازي    40
2-5 رويكرد‌هاي نظري تحقيق    45
2-5-1 رويكردهاي روانشناسي به هويت    45
- ويليام جيمز    46
- زيگموند فرويد    46
- اريكسون    47
- مارسيا    48
2-5-2 رويكردهاي روانشناسي اجتماعي به هويت    49
- كنش متقابل نمادين    50
- نظريه پردازان كنش متقابل نمادين    51
- جرج هربرت ميد    51
- چارلز كولي    52
- موريس روزنبرگ    53
- جنكينز    56
- هنري تاچفل    58
- جوانا واين، راب رايت    60
2-5-3ديدگاه‌هاي جامعه شناختي    61
- مانوئل كاستلز    61
2-5-4مباني نظري رسانه‌ها    62
- نظريه پردازان  رسانه‌ها    66
- ديويد رايزمن    66
- مارشال مك لوهان    67
- فرديناند تونيس    67
- الوين تافلر    68
- والتر ليپمن    68
- استوارت‌هال    69
- برنارد برلسون    69
-‌هاولند، جانيس    69
- لازارسفلد    69
- ژوزف كلاپر    70
- تامپسون    70
- فانك‌هاوزر، شاو.    71
- مك كورمك    71
- لاسول    71
- نظريات رسانه‌هاي جمعي    72
- نظريه تجربه تأثيرات‌تركيبي    72
- نظريه وابستگي    73
- نظريه مارپيچ سكوت    74
- نظريه دروازه بانان    74
- نظريه گروه مرجع    75
- نظريه برجسته‌سازي    76
- نظريه كاشت    77
- نظريه كاركرد گرايي رسانه    77
2-5-5 جامعه شناسي شناخت    80
2-6 هويت زن در اسلام    82
2-6-1 شخصيت انسان در قرآن    83
2-6-2 زن و خانواده    86
2-6-3 استقلال اقتصادي زن    99
2-6-4 زن و حضور اجتماعي    104
2-6-5 جمع بندي هويت زن در اسلام    111
2-7 چارچوب نظري تحقيق    117


منابع


توضيحات بيشتر و دانلودصدور پيش فاكتور، پرداخت آنلاين و دانلود

برچسب‌ها: مباني نظري و پيشينه تحقيق هويت ديني در سينما 172 صفحه،

مباني نظري و پيشينه تحقيق ​​​​​​​مهارت هاي مقابله با استرس 79 صفحه
۱۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۷:۰۶| بازدید: | نویسنده مهندس مهدوي | نظرات (0)

مباني نظري و پيشينه تحقيق ​​​​​​​مهارت هاي مقابله با استرس 79 صفحه

دانلود مباني نظري و پيشينه تحقيق مهارت هاي مقابله با استرس عنوان اين نوشتار است كه در آن به بررسي (چارچوب) ادبيات نظري و پيشينه نظري پژوهش در تحقيقات داخلي و خارجي مي پردازيم.


مشخصات فايل

تعداد صفحات 79
حجم 535 كيلوبايت
فرمت فايل اصلي docx
دسته بندي روانشناسي و علوم تربيتي


توضيحات كامل

اين نوشتار مباني نظري و پيشينه تحقيق مهارت هاي مقابله با استرس قابل ويرايش با فرمت ورد doc بصورت جامع و كامل مي باشد. در بخش اول (چارچوب) ادبيات نظري ​​​​​​​مهارت هاي مقابله با استرس تشريح مي شود و در بخش دوم پيشينه نظري تحقيق ​​​​​​​مهارت هاي مقابله با استرس در پژوهش هاي داخلي و خارجي مورد بررسي قرار مي گيرد.

 

 


سبك هاي مقابله به عنوان يكي از عوامل مهم ميانجي بين استرس و سلامت روان در نظر گرفته مي شود (وانگ ، 1993؛ كارور و همكاران، 1993). اين مؤلفه در عين حال يكي از مؤلفه هايي است كه به طور گسترده اي در زمينه سلامت روان مورد بررسي قرار گرفته است (پاسكار ، 2003). تمركز پژوهش هاي انجام گرفته بر روي سبك هاي مقابله با استرس ير مشخص نمودن اشكال مؤثر و كارامد اين سبك ها در برخورد با استرس مي باشد (سامر فيلد و مك كار ، 2000). درباره سبك هاي مقابله با استرس تعاريف بسيار زيادي ارائه شده است (لازاروس، 1984؛ به نقل از ولرات ، 2003). تأكيد همه اين محققان، روي اين موضوع است كه واكنش به استرس در افراد مختلف متفاوت است، و هميشه اين واكنش ها به كاهش استرس نمي انجامد. همه آنها براي برخورد با استرس مراحل خاصي را در نظر مي گيرند.

 

 

 لازاروس توالي زير را در ارتباط با مقابله با استرس ارائه مي كند: 
الف. دريافت تهديد ( درك تهديد)
ب. ارزيابي توانايي برخورد با تهديد
ت.بكارگيري شيوه اي براي برخورد با اين تهديد (كوشش شناختي و رفتاري)

 

 


لازاروس (1993) روي دو نوع سبك مقابله با استرس تأكيد و تمايز قائل شد: 
الف- مقابله متمركز بر مسأله، كه در راستاي حل مشكل يا انجام عملي است كه منبع استرس را تغيير مي دهد. 
ب- مقابله متمركز بر هيجان، كه كاهش دهنده يا اداره كننده آشفتگي عاطفي همراه با موقعيت است. 

 


در غالب موارد براي برخورد با شرايط استرس زا بايد از هر دو نوع مقابله استفاده كرد. ولي مقابله متمركز بر مسأله، گرايش بر تسلط بر موقعيت دارد و لذا زماني مفيد است كه فرد احساس كند، مي تواند در رابطه با استرس كار بنيادي و سودمندي را انجام دهد. اما در مقابله عاطفي فرد احساس مي كند كه ناگزير از تحمل منبع فشار رواني است. بعضي از روش هاي مقابله بر هيچ كدام از روش هاي بالا متمركز نيستند، لذا كارور و وينروپ (1993) آنها را پاسخ هاي مقابله اي ناكارامد مي دانند. 

 

 

 

 

 

 


فهرست مطالب 
1-6تعريف مفهومي متغيرها    3
1-6-1 سبك هاي مقابله اي    3
1-6-2 اختلالات رفتاري    3
1-6-3تكانشگري    3
1-7 تعريف عملياتي متغيرها    4
1-7-1 تكانشگري    4
1-7-2 سبك هاي مقابله اي    4
1-7-3اختلالات رفتاري    4
فصل دوم    5
مباني نظري    5
2-1-3  مهارت هاي مقابله اي    5
2-1-3-1  تاريخچه استرس    10
2-1-3-2 برداشت ها از مفهوم استرس    10
2-1-3-3تعريف استرس    11
2-1-3-4 رويدادهاي استرس زا    16
2-1-3-5   نظريه‌هاي فشار رواني    17
2-1-3-5-1 استرس به عنوان پاسخ دروني    17
2-1-3-5-2 استرس به عنوان تعامل    18
2-1-3-5-3 استرس به عنوان يك تبادل    19
2-1-3-6 مراحل فشار رواني از لحاظ سازگاري    20
2-1-3-7  پژوهشهاي انجام گرفته درباره استرس    21
2-1-3-8  سبك هاي مقابله با استرس    23
2-1-3-9  مطالعات پيرامون شيوه ها و راهبردهاى مقابله با استرس    24
2-1-3-10 رابطه استرس با ساير اختلالات    33
2-1-4 كودكان بي سرپرست و بد سرپرست    35
2-2 پيشينه پژوهش    39
2-2-1 پژوهشهاي داخلي    39
2-2-2 پژوهش هاي خارجي    49
2-3 جمع بندي    55
منابع    58
منابع فارسي    58
منابع انگليسي    67

 


توضيحات بيشتر و دانلودصدور پيش فاكتور، پرداخت آنلاين و دانلود

برچسب‌ها: مباني نظري و پيشينه تحقيق ​​​​​​​مهارت هاي مقابله با استرس 79 صفحه،

[ ۱ ][ ۲ ]

بقیه صفحات

درباره سایت
موضوعات
موضوعي ثبت نشده است
عضویت در خبرنامه
عضویت لغو عضویت
نظر سنجی سایت
نتیجه
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
لینک های تبادلی اتوماتیک


ورود به سایت
نام کاربری :
پسورد :
عضویت در سایت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار سایت
بازدیدکنندگان امروز : 0
بازدیدکنندگان دیروز : 0
افراد آنلاین : 2
کل بازدیدکنندگان : 0
دیگر موارد