ايان نامه كارشناسي ارشد رشته جامعه شناسي گرايش پژوهشگري با عنوان بررسي عوامل موثر بر انحرافات دانشجويان دختر
۲۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۵۹:۳۵| بازدید: | نویسنده مهندس مهدوي | نظرات (0)

پايان نامه كارشناسي ارشد رشته جامعه شناسي گرايش پژوهشگري با عنوان بررسي عوامل موثر بر انحرافات دانشجويان دختر

درمان بيماريهاي اجتماعي بايد به علل بوجود آورنده ي آن مسائل يا بيماري توجه داشت و بر اساس شناخت واقعي علل، راه درمان مناسبي ارائه داد بنابراين مي توان چنين نتيجه گرفت و گفت ريشه ي تمام كجرويها در محيط اجتماعي است


مشخصات فايل

تعداد صفحات 195
حجم 0 كيلوبايت
فرمت فايل اصلي doc
دسته بندي روانشناسي،علوم تربيتي واجتماعي


توضيحات كامل

پايان نامه كارشناسي ارشد رشته جامعه شناسي گرايش پژوهشگري با عنوان بررسي عوامل موثر بر انحرافات دانشجويان دختر

 
چكيده: 
موضوع اين تحقيق عوامل موثر بر انحرافات دانشجويان دختر مي باشد (دانشجويان دانشگاه الزهرا و دانشجويان دانشكده ي مديريت و علوم اجتماعي  واحد تهران شمال).اگر جامعه را به ارگانيسم و سازمان بدني تشبيه كنيم در اين تشبيه مسائل اجتماعي بيماريهاي آن جامعه به حساب مي آيند. و همانطور كه بيماريهاي جسمي قابل شناخت و علاج هستند بيماري هاي اجتماعي نيز قابل تشخيص و درمان هستند منتها در درمان بيماريهاي اجتماعي بايد به علل بوجود آورنده ي آن مسائل يا بيماري توجه داشت و بر اساس شناخت واقعي علل، راه درمان مناسبي ارائه داد. بنابراين مي توان چنين نتيجه گرفت و گفت ريشه ي تمام كجرويها در محيط اجتماعي است. بنابراين كجروها بيماران اجتماعي هستند كه مانند بيماران جسمي قابل درمان و علاجند مشروط به اينكه عوامل كجروي موجود در محيط اجتماعي از بين برده شود.
 
در اين پژوهش كوشيده ايم به عنوان نمونه يكي از عرصه هاي حيات اجتماعي را مورد توجه قرار دهيم و ريشه ي پاره اي از مسائل اجتماعي را كه گاهي مي تواند به ناهنجاري ها و انحرافات نيز منجر شود شناسايي كنيم. لذا سوال اصلي تحقيق اين است كه آيا شرايطي نظير نابسماني خانواده ـ دلبستگي و معاشرت با دوستان بزهكار ـ تماشاي فيلم هاي غير مجاز و ماهواره و گرايش به مد، منطقه سكونت، تحصيلات والدين، عدم رعايت قوانين و مقررات راهنمايي و رانندگي عدم دلبستگي به خانواده و عدم گرايش به اعتقادات مذهبي ، آيا در شدت انحرافات موثرند و تاثيرات به چه ميزان مي باشد؟اين تحقيق ، يك تحقيق كيفي است كه در آن از روش كيفي و ابزار مصاحبه و مشاهده استفاده شده است. و در پايان نتايج و پيشنهادات ارائه شده . 
 
 
 
كلمات كليدي:

انحرافات

ناهنجاري

بيماري هاي اجتماعي

انحرافات دانشجويان دختر

 
 
 
مقدمه 
جواني و بلوغ مرحله اي است كه در آن نافرمانيهاي عصبي به كثرت و فراواني ظاهر مي شود. و افرادي كه در همه ي مراحل زندگي به خوبي داراي تعادل مي باشند ممكن است در مرحله ي بلوغ به طور كامل از حالت تعادل خارج شوند. وضع انحراف جنسي در كشورهاي مختلف به وضع اجتماعي آنها بستگي دارد.خانم مارگارت ميد، انسان شناس بزرگ آمريكايي در كتاب خود تحت عنوان سالخوردگي در ساموآ تصريح مي كند كه در جزيره ي ساموآ، بحرانها و نافرمانيهاي دوران بلوغ بي معني مي باشد و اثري از اين نشانه ها يافت نمي شود. او علت اين امر را به اين حقيقت ـ نسبت مي دهد كه آزادي جنس در آن جا شايع و رايج مي باشد در زندگي قبيله اي و در كشورهاي توسعه نيافته، انحرافات جنسي معمولا وجود ندارد و يا لااقل اگر هم وجود داشته باشد، بسيار كم است و بطور محرمانه و مخفيانه انجام مي گيرد.
 
 علت اين امر آن است كه در اجتماعات كم جمعيت و توسعه نيافته وظيفه ي شخصي هر كس در خانواده و يا اجتماع مربوط او محدود و معين است و رفتار و اعمال مردم بهتر كنترل مي شود و چون آلايشات گوناگون اجتماعي در اين نوع جوامع وجود ندارد، محيط براي افراد و مردم كمتر فرصت سرپيچي و تخلف از مقررات و انحراف از قواعد اخلاقي ايجاب مي كند ولي در اجتماعات متراكم و محيط‌هايي كه مظاهر تمدن زيادتر جلوه گر است، روابط افراد با يكديگر پيچيده تر و غامض تر بوده و تعيين نقش اجتماعي افراد مختلف نسبت به جامعه ي مربوط آنها بسيار مشكل تر است.بديهي است در اين اجتماعات، كنترل كردار و اعمال مردم نيز مشكل تر بوده و تمايلات جنسي افراد كه در عمل با نظام اجتماعي مباينت و مغايرت پيدا ميكند. 
 
 
 
فهرست مطالب
چكيده
مقدمه
فصل اول 
طرح مسئله
اهميت و ضرورت پژوهش
اهداف پژوهش
سوالات پژوهش
تعريف مفاهيم كليدي 
 
فصل دوم 
مقدمه
پيشينه ي پژوهش
ديدگاه هاي نظري پژوهش
 
فصل سوم 
مقدمه
روش پژوهش
متغير ها و شاخصهاي پژوهش
جامعه ي آماري
روش نمونه گيري و حجم نمونه
ابزار جمع آوري اطلاعات
شيوه ي اجراي پژوهش
تجزيه وتحليل داده ها
 
فصل چهارم 
ارائه ي يافته هاي پژوهش: 
مقدمه
ارائه و تحليل يافته هاي پژوهش
 
فصل پنجم
بحث و نتيجه گيري:‌
مقدمه
تعبير و تفسير نگرش ها
جمع بندي
محدوديتها
پيشنهادات
فهرست منابع
پيوست ها 
سوالات مصاحبه
 
 


توضيحات بيشتر و دانلودصدور پيش فاكتور، پرداخت آنلاين و دانلود

برچسب‌ها: ايان نامه كارشناسي ارشد رشته جامعه شناسي گرايش پژوهشگري با عنوان بررسي عوامل موثر بر انحرافات دانشجويان دختر،

[ ]

:: مطالب مشابه
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :

بقیه صفحات

درباره سایت
موضوعات
موضوعي ثبت نشده است
عضویت در خبرنامه
عضویت لغو عضویت
نظر سنجی سایت
نتیجه
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
لینک های تبادلی اتوماتیک
فاقد لینک
ورود به سایت
نام کاربری :
پسورد :
عضویت در سایت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار سایت
بازدیدکنندگان امروز : 0
بازدیدکنندگان دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
کل بازدیدکنندگان : 0
دیگر موارد