پاورپوينت آشنايي با فاينانس و ريفاينانس و يوزانس .
1398/11/23  ساعت 11| بازدید: <~PostViwe~> | نویسنده irroya |

پاورپوينت آشنايي با فاينانس و ريفاينانس و يوزانس

پاورپوينت آشنايي با فاينانس و ريفاينانس و يوزانس در 28 اسلايد بسيار زيبا و قابل ويرايش آماده ارائه با اسلايدشو با فرمت pptx و رعايت تمامي استانداردهاي زبان فارسي


مشخصات فايل

تعداد صفحات 28
حجم 4305 كيلوبايت
فرمت فايل اصلي pptx
دسته بندي پاورپوينت


توضيحات كامل

پاورپوينت آشنايي با فاينانس و ريفاينانس و يوزانس در 28 اسلايد بسيار زيبا و قابل ويرايش آماده ارائه با اسلايدشو با فرمت  pptx و رعايت تمامي استانداردهاي زبان فارسي

 

فهرست مطالب

يوزانس

فاينانس

تسهيلات ريفاينانس

تفاوت بين تسهيلات فاينانس و ريفاينانس

تفاوت يوزانس و فاينانس

خطوط اعتباري

وام هاي بين المللي

تفاوت روش فاينانس با روش وام هاي بين المللي

 

بخشي از متن

يوزانس

يوزانس نوعي از اعتبارات اسنادي است كه در آن فروشنده ي كالا به خريدار مهلتي مي دهد تا بتواند در اين فاصله وجه اعتبار را بپردازد. در مواردي كه فروشنده حاضر به قبول معامله يوزانس نمي گردد غالبا يك موسسه مالي يا بانك‌هاي تجاري ثالثي وارد جريان داد و ستد شده و وجه اعتبار را به فروشنده مي پردازند تا در سر رسيد بهره و اصل يوزانس را از خريدار اخذ نمايند.

معمولا يوزانس به صورت اعتبار اسنادي غير قابل برگشت تاييد شده، صادر مي شود تا تضميني براي فروشنده كالا وجود داشته باشد. آنچه سبب مي شود فروشندگان به گشايش اعتبارات يوزانس رغبت يابند تعهد پرداخت وجهي است كه بانك گشاينده اعتبار در سررسيد اعتبار بر عهده مي گيرد. اين ميان تاييد يك بانك ديگر هم ممكن است به تاييد بانك گشاينده افزوده شود.

 يوزانس نوعي از اعتبارات اسنادي است كه در آن فروشنده كالا به خريدار مهلتي مي‌دهد تا بتواند در اين فاصله وجه اعتبار را بپردازد. در مواردي كه فروشنده حاضر به قبول معامله يوزانس نمي‌شود غالبا يك موسسه مالي يا بانك‌هاي تجاري ثالثي وارد جريان داد و ستد شده و وجه اعتبار را به فروشنده مي‌پردازند تا در سررسيد بهره و اصل يوزانس را از خريدار اخذ كنند.

طبق آخرين دستور العمل بانك مركزي در حال حاضر اعتبارات اسنادي يوزانس حداكثر ظرف مدت ۱۸۰ روز تا يكسال قابل گشايشند.

اعتبارات اسنادي مدت‌داري كه به ضميمه اسناد حمل كالا، برات عهده بانك گشاينده ارسال مي‌گردد را يوزانس گويند. يوزانس در لغت به معني «فرجه» ، «مهلت» و «وعده پرداخت» آمده است و در اصطلاح سرمايه گذاري به معني توافق بر پرداخت قيمت فناوري و تجهيزات دريافت شده در قبال ارايه برات مدت دار ميباشد . بعبارتي اعتبارات اسنادي مدت‌داري كه به ضميمه اسناد حمل كالا، برات عهده بانك گشاينده ارسال مي‌گردد را يوزانس گويند.

 براتي كه توسط بانك باز كننده اعتبار قبولي داده شود را قبولي بانكي گويند، در اين حالت چنانچه ذينفع اعتبار به وجه نقد نياز داشته باشد مي‌تواند قبولي بانكي را در بازار تنزيل و به وجه نقد تبديل نمايد.

و ...


توضيحات بيشتر و دانلودصدور پيش فاكتور، پرداخت آنلاين و دانلود

برچسب‌ها:

[ ]

:: مطالب مشابه

بقیه صفحات

درباره سایت
موضوعات
موضوعي ثبت نشده است
عضویت در خبرنامه
عضویت لغو عضویت
نظر سنجی سایت
نتیجه
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
لینک های تبادلی اتوماتیک
فاقد لینک
ورود به سایت
نام کاربری :
پسورد :
عضویت در سایت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار سایت
بازدیدکنندگان امروز : 0
بازدیدکنندگان دیروز : 0
افراد آنلاین : 2
کل بازدیدکنندگان : 0
دیگر موارد